24 maja, 2022

Mega wydarzenie dla fanów „Gwiezdnych wojen”

18-20 września 2015 r. w Toruniu odbędzie się siódma edycja StarForce 2015 – zlotu fanów „Gwiezdnych Wojen”.

Impreza potrwa w tym roku wyjątkowo aż trzy dni, a nie jak do tej pory – jeden. W piątek o godz.19.00 w auli UMK w atomosferę sagi wprowadzi jej fanów koncert muzyki „Star Wars Saga” w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Macieja Sztora. Usłyszymy najbardziej znane utwory z cyklu, m.in.: Yoda’s Theme, Anakin’s Theme, Duel of the Fates oraz Imperial March. Ścieżka dźwiękowa z „Gwiezdnych wojen” została uznana przez słuchaczy brytyjskiej stacji Classic FM za najlepszą muzykę filmową wszech czasów, a za muzykę do IV części jej kompozytor – John Williams – został uhonorowany Oscarem. Koncert rozpocznie się utworem wybranym specjalnie dla poszkodowanego w wypadku na torze żużlowca związanego z Toruniem – Darcy’ego Ward’a. Podczas koncertu będą zbierane środki na leczenie sportowca.

Od piątku do niedzieli organizatorzy StarForce 2015 zapraszają do zwiedzania wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13.

Natomiast główne wydarzenia zlotu fanów „Gwiezdnych Wojen” rozegrają się w sobotę, 19 września. Z Rynku Nowomiejskiego o godz. 11.00 wyruszy parada, która ulicami starówki przejdzie do CSW, gdzie przez cały dzień odbywać się będą prelekcje i spotkania. Gościem specjalnym zlotu jest w tym roku Jerome Blake – brytyjski aktor, który wystąpił w kilku częściach „Gwiezdnych Wojen”.

Zlot miłośników „Gwiezdnych Wojen” StarForce 2015 jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Imprezę wspiera też finansowo Urząd Miasta Torunia.

{TM}, na podstawie informacji Urzędu Miasta w Toruniu