24 maja, 2022

Smak prawdziwej przygody, czyli Runmageddon dla dzieci, młodzieży i rodzin

Co może być bardziej wciągającego niż komputerowe gry? Odpowiedź jest prosta: „Prawdziwa przygoda”, którą już od kilku lat serwuje młodym Polakom Runmageddon. Organizator najpopularniejszego w Polsce biegu przez przeszkody zachęca dzieci, młodzież do odstawienia elektroniki i spróbowania prawdziwie ekscytującego wyzwania formuł: KIDS, Junior i Family. W nowym sezonie zapowiada zmiany, które jeszcze skuteczniej przyciągną młodych startujących. 

Ten, kto spróbował Runmageddonu wie, jaka jest jego moc. Przygoda, emocje, ludzie i przeszkody tworzą niecodzienną atmosferę jego sportowych eventów. Dlatego organizator w 2022 roku postawił sobie za cel zachęcenie do wzięcia udziału nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży, a nawet całe rodziny. Specjalnie dla nich w sezonie 2022 przygotował nowe przeszkody, zasady, wyzwania, a wszystko to po to, by dzieci wyciągnąć z domów, a rodzicom  pokazać, że naprawdę warto spędzać czas wspólnie i aktywnie. Organizator jest przekonany, że wrażenia jakie dostarczy start w formule Kids czy Junior przyćmią wirtualne doznania z gier czy filmów, a formuła Family zadziała lepiej niż wspólna egzotyczna podróż.

KIDS dla zabawy i zdrowej rywalizacji 

Kiedy w 2016 wystartowaliśmy z regularną formułą KIDS, wiedzieliśmy, że spodoba się ona naszym małym zawodnikom. Dzieci kochają przygody, a my właśnie to im dajemy. Po czterech latach realizowania formuły dla najmłodszych przyszedł czas dywersyfikację wyzwania. Tym, którzy biegają nie tylko fun’u proponujemy start w seriach ELITE, zaś dzieci, które po prostu przychodzą wyskakać, się wybiegać zapraszamy do wspólnej zabawy – mówi Agata Supeł, manager RMG KIDS

Jak zapowiadają organizatorzy, Runmageddon z początkiem sezonu startuje z nowymi zasadami. Podnosi poziom zabawy i trudności na trasie. Chce, by mali – przyszli zawodnicy OCR mieli, gdzie sprawdzać się i trenować. Dlatego specjalnie dla tych, którzy marzą o zostaniu biegaczami przeszkodowymi, w 2022 r. odbędą się cztery starty ligowe na zasadach ELITE KIDS. Mali startujący będę startować co 20 sekund tak, by móc dać z siebie wszystko i skoncentrować się na swoich osiągnięciach. Zasady ELITE KIDS dostępne są nhttps://www.runmageddon.pl/elite-kids. Ponadto, już od wrocławskiego eventu mali poszukiwacze przygód pokonując trasę formuły KIDS, będą mogli, zbierać punkty do Ligi RMG KIDS i wymieniać je na prezenty. Wśród nich do zdobycia będą: czapki, ręczniki, personalizowane koszulki. Więcej informacji o  Lidzie RMG KIDS można znaleźć na stronie: https://www.runmageddon.pl/liga-rmg-kids-2022

JUNIOR podnosi poprzeczkę 

W tegorocznym sezonie Runmageddon zmienia także oblicze formuły dla młodzieży. Nastolatkowie wkraczają na trasę Intro dla dorosłych. Ich nowe wyzwanie polegać będzie na przebiegnięciu trzech kilometrów i pokonanie ponad 15 przeszkód. W porównaniu do poprzedniego roku dystans zostanie wydłużony o kilometr a przeszkody będę nieco trudniejsze. Organizator zapewnia, że podczas startów formuły Junior zadba o udogodnienia, że startującym niezależnie od wieku (12-15 lat) i wzrostu dobrze pokonywało się tor. 

Family – rodzinna przygoda dla każdego 

Nasza formuła Family to najlepszy sposób na integrację i zdobycie wspólnych wrażeń. Nie ma nic lepszego niż wspólne pokonywanie przeszkód i to potwierdzi każdy, kto wystartował w Runmageddon Family. To jest najbardziej dynamicznie rozwijająca się formuła ostatnich lat. Pokazuje to, że coraz więcej rodziców chce być i przeżywać przygody z dziećmi i dla nich wielkie brawa – mówi Jaro Bieniecki. Runmageddon zachęca rodzinne zespoły do wspólnych startów kusząc je wyzwaniem i medalami. Pokazuj, że nie ma lepszej przygody niż pokonanie 2 kilometrów z ustawionymi utrudnieniami, które przechodzi się razem. Rodzice pomagają dzieciom, a one dorosłym i oto chodzi w tej sportowej zabawie. A gdy wspólnie docierają do mety i otrzymują medale, wówczas radość i dobre samopoczucie zwycięża wszystkie niesnaski i kłopoty. 

Do startu w formułach dla dzieci, młodzieży i rodzin można zapisywać się już na stronie wybranego eventu. Aktualnie organizator podał miejsca i daty już 7 eventów. Najbliższy odbędzie się we Wrocławiu w dniu 9 kwietnia br. Następnie przyjdzie czas na Poznań 23-24.04. W maju odbędą się dwa Runmageddony, najpierw 14-15.05 w Warszawie, następnie 28-29.05 w Krakowie. Czerwiec będzie świetną okazją do poznania smaku morskiego eventu w Trójmieście (11-12.06) oraz zabawy na hałdach w dniach 25-26.06. W dniach 23-25 lipca odbędzie się jedyny w tym półroczu górski event. Kolejny zapowiedziany event, to wielki powrót po latach czyli Runmageddon Szczecin 8-9.10, ale to z pewnością jeszcze nie wszystkie sportowe wydarzenia.

MS/infowire.pl