2 lipca, 2022

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza

Piątki ze sztuką

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki europejskiej, pt. „Czasy impresjonizmu„, który odbędzie się 24 czerwca 2016 r., o godz. 15.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej, przy ulicy Mennica 8. Podczas najbliższego spotkania zostaną omówione przemiany w sztuce jakie dokonały się w sztuce europejskiej w XIX wieku, w szerszym społeczno-politycznym kontekście. Wykład wygłosi dr Mateusz Soliński.

Kurs historii sztuki, z uwagi na swój przekrojowy charakter, polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki bądź tez usystematyzować posiadane już wiadomości.

WSTĘP BEZPŁATNY

Explo Niedziela „Exploseum na Szlaku TeH2O”

Spotkanie odbędzie się  26 czerwca 2016 roku, w godz. 12.00-17.00, wstęp wolny. Czerwcowe spotkanie z cyklu „Explo Niedziela” przybliży zwiedzającym ideę Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy.

Program:

12.15 – „Szlakiem TeH20” – prezentacja dotycząca Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy
14.15 – „Niebezpieczny związek chemiczny” –  prezentacja na temat historii powstania oraz znaczenia nitrogliceryny
„Exploseum w Twoim kadrze” konkurs fotograficzny z nagrodami.
Możliwość bezpłatnego indywidualnego zwiedzania Exploseum.

 

Strefa Wolnego Czasu rusza również w te wakacje

Od 28 czerwca aż do końca wakacji zapraszamy do muzealnej „Strefy wolnego czasu”, która będzie dostępna od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 16:00 przy budynku Europejskiego Centrum Pieniądza od strony Wyspy Młyńskiej. Siadając na leżaku przy wodnej kaskadzie będzie można zapoznać się z muzealnymi wydawnictwami dla dzieci i dorosłych, zagrać w gry planszowe, a przede wszystkim miło spędzić czas w plenerze. W Strefie na dzieci będzie czekał animator. Wstęp wolny.