Rozbudujemy zaplecze Zawiszy

Stadion Zawiszy zyska dodatkowe zaplecze sanitarne. Dzięki niemu łatwiej będzie organizować duże imprezy. Nowy budynek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz mam karmiących dzieci. Czekamy cały czas na dofinansowanie, które umożliwi rozpoczęcie budowy hali lekkoatletycznej i strzelectwa sportowego.

Do tej pory kibice mogli korzystać z pomieszczeniem sanitarnych zlokalizowanych przy trybunie wschodniej od strony ul. Gdańskiej. Nowe zaplecze będzie przeznaczone dla kibiców zasiadających na trybunach po przeciwległej stronie. Zbudowany zostanie nowy jednokondygnacyjny budynek od strony wschodniej. Zostanie on podzielony na trzy strefy. W pierwszej zlokalizowano węzeł sanitarny dla mężczyzn, w drugiej węzeł sanitarny dla kobiet, natomiast w trzeciej węzeł sanitarny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pomieszczenie dla matki karmiącej. Zakłada się, że węzły sanitarne z pierwszej i drugiej strefy otwarte będą tylko w czasie trwania imprez sportowych. Natomiast węzeł z trzeciej strefy będzie ogólnodostępny i czynny cały czas.

Obiekt wyposażony będzie w niezbędne instalacje. Kolorystyka ma współgrać ze stadionem. Na elewacji zastosowany zostanie tynk i okładziny o szarym odcieniu. Stolarka okienna i drzwiowa będzie natomiast w kolorze granatowym. Zakończenie prac planowane jest wiosną przyszłego roku. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy zadania. Dzięki nowemu zapleczu sanitarnemu łatwiej będzie organizować duże imprezy, między innymi planowane na przyszły rok Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World CUO Poland 2019.

 

{TM} na podstawie informacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy