Katarzyna Zillmann i Michał Kwiatkowski są nominowani do tytułu Najlepszego Sportowca Roku.

„Przegląd Sportowy” i Polsat Sport ogłosiły listę 20 sportowców nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Roku w 83. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Wśród kandydatów na dziesięciu najlepszych sportowców znaleźli się zawodnicy związani z Toruniem – Katarzyna Zillmann i Michał Kwiatkowski.

To czytelnicy tego pisma oraz widzowie telewizji Polsat zdecydują, kto nim zostanie. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 6 stycznia 2018 roku. Katarzyna Zillmann jest wioślarką Akademickiego Związku Sportowego UMK Toruń. W 2017 roku podczas Mistrzostw Świata Seniorów w wioślarstwie, które odbywały się na przełomie września i października 2017 w amerykańskiej Sarasocie  wywalczyła w czwórce podwójnej kobiet srebrny medal wraz z Marią Springwald, Martą Wieliczko, Agnieszką Kobus.

Kolarz Michał Kwiatkowski to wychowanek TKK Pacific Toruń obecnie związany z Uczniowskim Klubem Sportowym „Copernicus” i Akademią Michała Kwiatkowskiego. W 2017 roku wywalczył m.in. brązowy medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas, wygrał też klasyk Mediolan-San Remo.

Głosowanie internetowe potrwa do 5 stycznia 2018 roku. W Internecie głosować można codziennie – raz na 24 godziny – na stronach „Przeglądu Sportowego” – http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie oraz polsatsport.pl –  http://www.polsatsport.pl/plebiscyt/.

 

[TM} na podstawie informacji Urzędu Miasta w Toruniu