Toruńskie Sztafety Wolności

W najbliższą niedzielę 11 marca 2018 r. o godz. 11:11 wystartują po raz trzeci Toruńskie Sztafety Wolności.

Podobnie jak we wcześniejszych biegach, w trzeciej edycji sztafet swój udział zapowiedziało około 700 biegaczy. Dokładnie o godz. 11:11 wystartują w sztafecie 4 x 5 km oraz na dwóch dystansach, 5 km i 10 km. Na mecie czeka na nich kolejna część medalowej układanki. Tym razem będzie to Brama Mostowa.

Start i meta biegu będą znajdować na przy Przystani Toruń przy ulicy ul. Popiełuszki 1-3 w Toruniu. Trasa prowadzi przez Bulwar Filadelfijski.

Program

Organizatorami Toruńskich Sztafet Wolności są Stowarzyszenie Run To Run z siedzibą w Toruniu przy ul. Szafranowej 6 oraz Miasto Toruń.

Kolejne starty odbędą się jesienią: 14 października 2018 r. (niedziela) oraz 11 listopada 2018 r. (niedziela) – finał.

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość po 123 latach nieobecności na mapie. W 2018 roku Polska obchodzić będzie 100-lecie odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Stowarzyszenie Run To Run oraz Miasto Toruń podjęło się organizacji wydarzenia, które uczci tę okrągłą rocznicę. Po długich rozważaniach, wybór padł na formułę sztafet. Do sukcesu, jakim jest zwycięstwo, ma bowiem doprowadzić wspólna walka całej drużyny, a nie tylko jednego zawodnika.

 

{TM} na podstawie informacji Urzędu Miasta w Toruniu