27 września, 2021

kujawsko-pomorskie.info.pl

Portal Twojego Województwa

Ruszają zapisy na Toruń Maraton

27 października 2019 r. już po raz 37. ulicami Torunia pobiegną maratończycy. Renomowanej imprezie będą towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci.

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. Za organizację tegorocznej edycji maratonu odpowiadać będzie Stowarzyszenie Run To Run, które od ośmiu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Nagrody finansowe dla pierwszych trzech kobiet i mężczyzn na dystansie maratonu ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego i będą wynosić:

1. miejsce: 3000 zł

2. miejsce: 2000 zł

3. miejsce: 1000 zł

Organizatorzy postawili ponownie na szybką i płaską trasę, którą poznamy niebawem. Wkrótce upowszechniony zostanie także medal, który otrzymają uczestnicy biegu.

Końcówka października to będzie ostatni moment na ustanowienie swojego rekordu życiowego w 2019 roku! Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Start, meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej – Arena Toruń. Rywalizacja dzieci będzie przebiegać w trakcie biegu maratońskiego na pobliskim Stadionie Miejskim w Toruniu. Więcej informacji na stronie www.maratontorun.pl.

„Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019” zachęca biegaczy z całego kraju do udziału w tej uznanej imprezie.

Źródło: www.torun.pl