Zapoznaj się z toruńskim kalendarzem wydarzeń sportowych

Prezentujemy toruński kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych w roku 2017.

  • 25 marca wielki żużel powróci na Motoarenę za sprawą 1 rundy Speedway Best Pairs 2017.
  • W kwietniu na ulicach Torunia ujrzymy całą masę biegaczy – 30 kwietnia Run Toruń 2017. W tym miesiącu wystartować powinny także Mini Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej DEICHMANN.
  • 3 maja odbędzie się Inauguracja Sezonu Żeglarskiego przy nowopowstałej Przystani Sportów Wodnych. Zaraz po niej na ulice Torunia i okolic wyjadą rowerzyści z całego kraju – 7 maja kolejna edycja Škoda Velo Toruń 2017.
  • Czerwiec będzie miesiącem obfitującym w znaczące wydarzenia sportowe, a wśród nich: 52. Długodystansowe Regaty na Wiśle Związku Miast Nadwiślańskich (2 – 3 czerwca), Plaża Gotyku (1 – 11 czerwca), Nocna Dycha Kopernikańska (14 czerwca), Nadwiślański Festiwal Kolorów (17 czerwca), kolejna edycja Marcin Gortat CAMP, Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Prezydenta Miasta Torunia, a na sam koniec miesiąca Mistrzostwa Europu Juniorów na Żużlu w klasie 125 cc (29 czerwca) i 1 runda Speedway Euro Championship (30 czerwca) oraz inauguracja programu SPORTOWE LATO 2017.
  • Od 7 do 9 lipca na stadionie miejskim przy ul. Bema odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U20. W terminie 22 – 28 lipca w Toruniu odbędzie się Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOL, który zostanie połączony z Polonijnymi Mistrzostwami Świata w Żeglarstwie. Zaraz po tym wydarzeniu do Torunia zjedzie prawie lub ponad 1500 Polonusów, którzy zmierzą się w 25 dyscyplinach sportowych w ramach XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Toruń 2017. Impreza zostanie przeprowadzona na toruńskich obiektach sportowych w terminie: 29 lipca – 6 sierpnia. Jeśli doliczymy do tego imprezy Sportowego Lata 2017, to kalendarz na ten miesiąc będzie wyglądał równie imponująco jak czerwcowy.
  • Sierpień to ciąg dalszy letnich imprez sportowo – rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i całych rodzin w ramach programu Sportowe Lato, a także Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie GT30 i Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski w klasach GT 15, OS400 oraz O125 (4 – 6 sierpnia). Na sierpień planowana jest także druga edycja NHL Camp.
  • Wrzesień 2017 r. to 39. Memoriał im. Grzegorza Duneckiego oraz jubileuszowy XV Międzynarodowy Memoriał im. Wojtka Michniewicza.
  • 7 października 2017 r. na Motoarenie po raz ósmy zagości Speedway Grand Prix. Zaraz po żużlowcach stadion zostanie opanowany przez kolarzy MTB, a stanie się to za sprawą kolejnego już Finału Merida Mazovia MTB Marathon. Październik zostanie zakończony wielką imprezą biegową – 35. Toruń Marathon (29 października).
  • W grudniu tradycyjnie już odbędzie się Festiwal Biegów Św. Mikołajów.

 

{TM} na podstawie informacji Urzędu Miasta w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *