Otylia Swim Tour 2018

Ponad 130 młodych adeptów pływania weźmie udział w sobotę 17 listopada 2018 roku w Toruniu w kolejnej edycji akcji „Otylia Swim Tour”, w trakcie której mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem prowadzi kompleksowe zajęcia dla początkujących pływaków.

 Zajęciami w Toruniu kończymy tegoroczny cykl Otylia Swim Tour. Jestem bardzo zadowolona z tego, co zrobiliśmy do tej pory, ale czekam jeszcze na Toruń. Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że w ramach projektu przeszkolimy w 2018 roku ponad tysiąc dzieciaków, co jest wynikiem doskonałym – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia z dziećmi prowadzić będzie dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. W trakcie „Otylia Swim Tour” organizowane są nie tylko zajęcia dla dzieci, ale także dla rodziców, którzy mają możliwość wzięcia udziału w wykładach prowadzonych przez psychologa sportowego i dietetyka.

– Oferujemy kompleksową wiedzę dla wszystkich, tak dla dzieci, jak i ich rodziców, którzy przecież mają wielki wpływ na postawę dzieciaków. A dzieci mogą u nas nauczyć się wszystkiego, od podstaw, czyli leżenia na wodzie, do późniejszego doskonalenia umiejętności pływania. Z kolei na lądzie od trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów dowiedzą się, jak wygląda prawidłowa postawa – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Zajęcia, zarówno w wodzie na pływalni, jak i w sali gimnastycznej, odbędą się w obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu przy ul. Świętego Józefa 17. Uczestnicy jak zwykle mogą liczyć na bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. firmy BelVita, Marwitt i Henryk Kania.

Cały projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza w Toruniu współfinansowana jest ze środków miasta Toruń.

 

Źródło: www.torun.pl