Trwają zapisy na 36. Toruń Maraton

Trwają zapisy na 36. Toruń Maraton. Wydarzenie odbędzie się 28 października 2018 roku. Start o godzinie 9:00.

Organiarzy postawili przede wszystkim na szybką i płaską trasę oraz wyjątkowy medal. Imprezie będą towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci. Na listach startowych ponad tysiąc osób, w tym niemal 900 dokonało już opłaty startowej.
Zapisy on-line potrwają do niedzieli 21 października 2018 r. Organizator, Stowarzyszenie Run to Run, ogłosił limit miejsc:.
– maraton – 550 osób
– półmaraton – 350 osób
– bieg dla dzieci – 150 osób.

W przypadku dostępnych pakietów po zamknięciu rejestracji elektronicznej, dodatkowe zapisy będą prowadzone także w biurze zawodów w sobotę.

Na mecie na zawodników będzie czekał wyjątkowy medal obrotowy przedstawiający Astrolabium Sferyczne Mikołaja Kopernika. Medale na maraton, półmaraton i biegi dla dzieci będą różnić się kolorem, wyszczególnionym dystansem oraz szarfą. Zdobywcy maratonu otrzymają medale w kolorze złotym, półmaratonu w kolorze srebrnym, a uczestnicy biegów dla dzieci medale w kolorze brązu.

Podczas imprezy nastąpi pierwsze oficjalne przetestowanie trasy, na której 30 marca 2019 roku odbędzie się półmaraton w ramach 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Start, meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej – Arena Toruń.

W trakcie oczekiwania na maratończyków na Stadionie Miejskim zlokalizowanym w pobliżu miasteczka biegowego odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m, w zależności od swojego wieku. Każdy młody uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal i słodką niespodziankę.

Po dotarciu na metę Toruń Maraton 2018, która znajdować się będzie na Motoarenie, na biegaczy i kibiców będą czekały liczne atrakcje m.in. pokazy taneczne, bezpłatny masaż, pomiary zdrowotne i smakowity posiłek!