Igor Milicić nadal trenerem Anwilu!

Nie mogło być inaczej – pracę w Anwilu Włocławek, po zdobyciu mistrzostwa Polski, kontynuował będzie pierwszy trener Igor Milicić.

42-letni szkoleniowiec poprowadzi Anwil Włocławek w czwartym sezonie z rzędu, a jeśli wszystko ułoży się zgodnie z oczekiwaniami obu stron współpraca przedłuży się o kolejny rok. Tak się stanie, jeśli w rozgrywkach 2018/2019 Anwil Włocławek wywalczy medal z dowolnego kruszcu.

– Rzeczywiście jest taki zapis w umowie, bo takie są cele klubu, jak i moje osobiście. Do najbliższych rozgrywek przystąpimy jako mistrz kraju i wierzę, że będziemy grać na tyle skutecznie, aby pogodzić walkę o medale w Polsce z godnym reprezentowaniem kraju w Europie. Duże oczekiwania we Włocławku nie są dla mnie niczym niezwykłym. Jako trener obiecuję, iż zrobimy wszystko, aby im sprostać – mówi Igor Milicić, który pracę we Włocławku rozpoczął w 2015 roku.

Pod jego wodzą Anwil najpierw zmazał plamę po jedynych rozgrywkach bez udziału w play-off i wrócił do ścisłej czołówki ligi (2016), następnie dwukrotnie był liderem po sezonie zasadniczym (2017 i 2018), zdobył Superpuchar (2017) i wreszcie wygrał mistrzostwo Polski (2018). Milicić jest jedyną osobą, która zdobyła z Anwilem złoto i jako zawodnik (w 2003 roku), i jako trener.

Przedłużenie kontraktu z pierwszym szkoleniowcem to naturalny krok rozpoczynający budowę zespołu przed kolejnym sezonem. – Gdy w 2015 roku rozpoczynaliśmy współpracę nie wiedzieliśmy dokąd nas ona zaprowadzi, ale znając Igora, wiedziałem, że jego charakter, etyka pracy, pełne oddanie koszykówce i innowacyjne spojrzenie na ten sport może dać nam w przyszłości wiele radości. I tak się stało. Dzisiaj jednak emocje po ostatnim, mistrzowskim sezonie już opadły; koncentrujemy się tylko na kolejnych rozgrywkach. Przed trenerem duże wyzwanie: połączyć walkę o kolejny sukces w Polsce z rywalizacją w Basketball Champions League. Jako klub deklarujemy pełne wsparcie dla jego wizji budowy zespołu – komentuje przedłużenie umowy ze szkoleniowiec Arkadiusz Lewandowski, prezes zarządu KK Włocławek S.A.

Na ten moment trener Milicić, nie licząc juniorów, ma w składzie dwóch zawodników z ważnymi kontraktami: Josipa Sobina i Jarosława Zyskowskiego. Z zespołem pożegnała się natomiast dwójka graczy: Michał Nowakowski i Paweł Leończyk.

 

Źródło: www.kkwloclawek.pl