Hokeiści Nesta Mires Toruń z nagrodą od miasta

Drużyna Nesta Mires Toruń, w związku z awansem w sezonie 2017/2018 do najwyższej klasy rozgrywkowej w hokeju na lodzie Polskiej Hokej Ligi, otrzymała od Miasta Torunia nagrodę w wysokości 120 tys. zł.

W dniu 6 kwietnia 2018 roku na lodowisku Tor-Tor prezydent Michał Zaleski wręczył  zawodnikom Nesty Mires symboliczny czek. –Zwyciężyliście! Możecie z dumą powiedzieć, że byliście najlepsi. 37 meczy i ten ostatni z Zagłębiem Sosnowiec wygrany 4:1. Emocje na tych trybunach były nie do opisania. Było to potwierdzenie faktu, że hokej jest ulubioną dyscypliną sportu w naszym mieście – powiedział prezydent Michał Zaleski, gratulując hokeistom obecnym na Tor-Torze.

Nagrodą od miasta dla klubu Nesta Mires Toruń za zwycięstwo w pierwszej lidze i otwarcie tym samym drogi do rozgrywek w Polskiej Hokej Lidze jest kwota 120 tys. zł. Prezydent wręczył także list gratulacyjny Bogdanowi Rozwadowskiemu, prezesowi Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej.

Gratulacje dla miasta Torunia i klubu hokejowego Nesta Mires przesłał na ręce prezydenta Michała Zaleskiego Visvaldas Matijosaitis, mer Kowna – naszego miasta partnerskiego. – Życzymy najwyższego lauru również w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej ligi Hokejowej.Nie mam wątpliwości, że klub potrafi ruszyć niebo i ziemię przy wsparciu kibiców w nadchodzącym sezonie – napisał w liście.

Zawodnicy, w ramach podziękowania za wspieranie finansowe klubu, wręczyli Michałowi Zaleskiemu pamiątkowe zdjęcie drużyny, podpisane przez wszystkich zawodników. Na koniec spotkania na lodowisku Tor-Tor wszyscy jego uczestnicy, pokazując dłońmi literę T, wyrazili poparcie dla starań Torunia, by stać się organizację Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 roku.

Przypomnijmy, 16 marca 2018 roku na toruńskim Tor-Torze Nesta Mires Toruń uczestnicząca w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach I ligi w piątym meczu o awans pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:1, awansując tym samym do Polskiej Hokej Ligi (najwyższy poziom rozgrywek w hokeju na lodzie). Zainteresowanie torunian walką hokeistów o awans było ogromne, na trybunach zasiadł komplet kibiców, czyli około 3000 osób.

 

Źródło: www.torun.pl