Europejskie medale zawodników z regionu

Kolejne sukcesy stypendystów marszałka na arenach międzynarodowych! Bartosz Grabowski (KST Włókniarz Chełmża) został mistrzem Europy Juniorów w kajakarstwie. Złote medale wywalczyły kajakarki Zawiszy Bydgoszcz – Dominika Włodarczyk i Helena Wiśniewska. Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy kadetów U-18.

Wspaniałe wieści nadeszły z Auronzo we Włoszech. U podnóża Dolomitów o medale mistrzostw Europy w kajakarstwie walczyli młodzieżowcy (U23) i juniorzy (U20). Reprezentacja Polski zdobyła tam 11 medali, a „pierwsze skrzypce” grali kajakarze z Kujaw i Pomorza.

Złoty medal i tytuł mistrzyń Europy do lat 23 w osadzie K-4 na 500 m wywalczyły Dominika Włodarczyk i Helena Wiśniewska (obie Zawisza Bydgoszcz). Polska czwórka – oprócz bydgoszczanek płynęły Katarzyna Kołodziejczyk i Klaudia Cyrulewska – zwyciężyła w imponującym stylu, bijąc rekord Europy. Gratulujemy! Ponadto Helena Wiśniewska dorzuciła srebrny medal na 500 m w K1  (konkurencja olimpijska) a Dominika Włodarczyk brąz w sprincie na 200 m K1. Gratulacje należą się trenerom Tomaszowi Krykowi i Maciejowi Juhnke.

Królem sprintu w gronie juniorów został Bartosz Grabowski (KST Włókniarz Chełmża). Podopieczny Tomasza Szweda wygrał olimpijską konkurencję K1 200 m i został mistrzem Europy.
– Mistrzostwa Europy zorganizowane w takim malowniczym miejscu naprawdę robiły wrażenie. Moim zdaniem jest to najładniejszy tor na jakim kiedykolwiek miałem okazję przebywać. Jeśli chodzi o starty nie mogę na nic narzekać, zostałem przygotowany bardzo dobrze, dałem z siebie wszystko, co przyniosło znakomity efekt jakim jest Mistrzostwo Europy. Radość oraz duma jaka rozpiera podczas Mazurka Dąbrowskiego, jest to coś, czego nie da się opisać – powiedział Grabowski. Przed naszymi medalistami najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w Plovdiv w Bułgarii, które odbędą się w dniach 26 do 29 lipca.

W węgierskim Gyor odbyły się mistrzostwa Europy kadetów (U18) w lekkiej atletyce. Życiowy sukces odniosła tam Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek). Podopieczna Agnieszki Nowakowskiej zajęła trzecie miejsce w finałowym biegu na 1500 m z czasem 4:22,90. Złoto zdobyła Irlandka Sarah Healy 4:18,71 a srebro Emily Williams (Wielka Brytania) – 4:22,11. – Spełniły się moje marzenia – mówi Klaudia Kazimierska. – Zostałam brązową medalistką Mistrzostw Europy U18 w Györ na 1500m i wywalczyłam kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 w Buenos Aires. Dziękuje za kibicowanie przed telewizorami oraz na stadionie. Dziękuje też trenerce za przygotowanie do tych zawodów i dziewczynom za walkę.

Przypomnijmy, że wszyscy nasi medaliści są aktualnymi stypendystami Marszałka Województwa. W tym roku taką pomoc stypendialną otrzymało 142 młodych sportowców.

 

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl