City Trail w Myślęcinku

W najbliższą niedzielę odbędą się biegi przełajowe w Myślęcinku. W imprezie CITY TRAIL udział wezmą nie tylko dorośli, ale też najmłodsi amatorzy biegania.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od października do marca na ścieżkach w Myślęcinku. Dystans do pokonania to zawsze 5km.

W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki.
Bydgoszcz jest jednym z dziesięciu miast, w których odbywa się cykl, a ekipa organizująca imprezy co weekend odwiedza dwie lub trzy lokalizacje. Miasta, w których odbywają się zawody, to – poza Bydgoszczą: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.
W styczniowej imprezie w Myślęcinku pojawiło się 609 biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w listopadzie 2015 roku i wynosi 762 osoby. Największy bieg trwającego sezonu przyciągnął 726 uczestników.

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

Początek imprezy to godz. 8:30 – wtedy otwarte zostanie biuro zawodów zlokalizowane w Myślęcinku na Polanie Różopole. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli.

Zapisy w dniu zawodów:
Osoby, które zapiszą się w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Źródło: www.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *