Bezpłatny trening kolarski

W najbliższy weekend zapraszamy na rowerową wycieczkę do Koronowa oraz bezpłatny trening kolarski.

Uczestnicy wyruszą z bydgoskiego Starego Rynku w mniejszych grupkach tak, aby nie doprowadzić po drodze do zatoru – przy zapisach należy wskazać godzinę zbiórki (11:00, 11:15, 11:30, 11:45). Łącznie  zostanie pokonamy dystans ok. 60 km. Regulamin rajdu można znaleźć TUTAJ. Informacja o zapisach dostępna jest TUTAJ.

W Koronowie zaplanowano zawody downhillowe, więc będzie to kolejną atrakcją dla uczestników przejazdu. Kibicowanie zostanie połączone ze wspólnym grillowaniem.

Z kolei w niedzielę zapraszamy na otwarty, bezpłatny trening kolarski, który poprowadzi Mistrz Polski w triathlonie Kacper Adam. Trening, poprzedzony krótkim szkoleniem z techniki jazdy, przeznaczony jest dla kolarzy i triathlonistów na każdym poziomie zaawansowania. Zapraszamy osoby, które chcą podszkolić się w zakresie techniki jazdy, bezpieczeństwa jazdy w grupie, taktyki rozgrywania wyścigu, strategii odżywiania w zależności od typu wysiłku. Po krótkim wprowadzeniu (ok 15 minut), będziecie mogli udać się samodzielnie na trening szosowy w grupach podzielonych według poziomu zaawansowania. Trening rozpocznie się o godz. 10.00 na Starym Rynku. Proponowane długości tras to 50 km i 75 km.

Zapraszamy do pobrania specjalnej aplikacji i zarejestrowania przejechanych kilometrów w akcji European Cycling Challenge! Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) – ECC 2017 to wyzwanie między europejskimi miastami – zwycięzcą rywalizacji jest miasto, którego zespół „wykręci” największą liczbę kilometrów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-31 maja 2017 r.

 

{TM}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *