Angels Toruń szukają zawodników

W każdy wtorek marca 2018 roku przeprowadzana będzie rekrutacja do sekcji juniorskiej Angels Toruń – drużyny futbolu amerykańskiego.

6, 13, 20 i 27 marca 2018 roku – to aż cztery daty otwartych treningów, podczas których będzie można dołączyć do drużyny futbolu amerykańskiego – Angels Junior. Zaproszenie do udziału w treningach skierowane jest do osób urodzonych w latach 2000-2003.

Akcja „Wtorkowe rekrutacje do drużyny” prowadzona będzie przez cały miesiąc na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu przy ul. Ogrodowej 3-5. Jest to odpowiedź drużyny na ogromną liczbę zapytań od młodych osób chcących się dowiedzieć, kiedy i na jakich warunkach można dołączyć do drużyny.

Futbol amerykański, jego specyfika oraz długi okres przygotowań wymusza na drużynie organizowanie rekrutacji i przyjmowanie zawodników tylko w określonym terminie. Plan przygotowań opiewa nie tylko w przygotowanie siłowe oraz kondycyjne, ale także zawiera elementy tłumaczenia i nauczania zasad gry w futbol, a następnie stopniowe wprowadzanie strategii, która w porównaniu z innymi dyscyplinami wymaga wielu treningów i bardzo dobrego zgrania zawodników.

Obecnie treningi odbywają się w dwóch salach gimnastycznych: we wtorki w SP 24, ul. Ogrodowa 3-5, w godz. 19:00-21:00 oraz w piątki w 3LO, ul. Raszei 1, w godz. 17:30-19:30.

Do końca marca wprowadzony zostanie także dodatkowy trening na boisku. Rozpocznie on regularne przygotowania do sezonu nowej ligi LFA, który rozpocznie się we wrześniu.

W trakcie rekrutacji rozpocznie się sezon regularny seniorów. Pierwszy mecz w Toruniu odbędzie się 18 marca, na boisku MOSIR przy ul. Szosa Chełmińska 75.

 

Źródło: www.torun.pl