27. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters

Blisko 460 lekkoatletów kategorii masters rywalizowało w Halowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Arenie Toruń.

W 27. edycji Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się 24 lutego 2018 roku w Arenie Toruń, udział wzięło blisko 460 zawodników, w tym ponad 50 z zagranicy. Zawody przeznaczone są dla osób, które ukończyły 35. rok życia. Zawodnicy startują w kategoriach wiekowych dzielących ich na grupy co pięć lat. Górnego limitu wiekowego nie ma, dlatego do rywalizacji stają niekiedy nawet stulatkowie. Tym razem najstarszym zawodnikiem był 92-letni Władysław Mielcarek z Bydgoszczy, który wziął udział w konkursie pchnięcia kulą. Równocześnie w Arenie Toruń odbyły się 1. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy.

Zawodników przywitał Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki. Wręczył on medal za zasługi dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Marcinowi Czyżniewskiemu, Przewodniczącemu Rady Miasta Torunia. Była to także okazja, by puchar za zwycięstwo w biegu Masters podczas memoriału Kamili Skolimowskiej odebrał 68-letni Wojciech Seidel z Zakopanego.

– Dzisiejsze zawody stanowią niejako kolejny etap budowania silnej liczebnie i sportowo reprezentacji Polski na mające się odbyć za rok w tej hali 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters – powiedział Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia podczas ceremonii otwarcia mistrzostw. Przypomnijmy, że to sportowe wydarzenie odnywać się będzie w Toruniu w dniach 24-30 marca 2019 roku.

Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w Toruniu, rozgrywane są zgodnie z przepisami IAAF,WMA, EMA i PZLA. Biorą w nich udział zarówno byli mistrzowie i rekordziści Polski, jak również amatorzy, dla których uprawianie sportu i stawanie do rywalizacji to sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz po prostu radość i dobra zabawa.

 

Źródło: www.torun.pl