Trzy wypadki w jeden dzień na włocławskich drogach

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora prowadzą trzy postępowania dotyczące wypadków drogowych do jakich doszło w piątek 22.02.19 na drogach włocławskich. W wyniku tych zdarzeń drogowych dwie osoby poniosły śmierć, natomiast trzech innych uczestników trafiło z obrażeniami do szpitala.

Do pierwszego wypadku drogowego w dniu 22.02.19 doszło około godziny 19 przy ulicy Stodólnej we Włocławku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 68-letni kierujący potrącił pieszą, która weszła przed jadący pojazd w obrębie przejścia dla pieszych. 87-letnia piesza z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarła. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolejny wypadek miał miejsce po godzinie 20 na włocławskim odcinku autostrady A-1, gdzie w pobliżu m. Dziardonice (gm. Kowal) doszło do zderzenie się dwóch pojazdów osobowych.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący suzuki jadąc lewym pasem ruchu z kierunku Łodzi zauważył na swoim pasie unieruchomiony pojazd. Pomimo próby ominięcia osobowego vw uderzył w jego tył, który następnie jeszcze uderzył w barierki energochłonne. Powodem zatrzymania się na lewym pasie 53-letniego kierującego vw była najprawdopodobniej usterka pojazdu. W wyniku zderzenia pasażer vw i pasażerka suzuki trafili z obrażeniami do szpitala. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości uczestników wykazało, że byli oni trzeźwi.

Ostatni w tym dniu wypadek zdarzył się około godziny 21:30 na drodze krajowej K-91 w miejscowości Lubień Kujawski. Z wstępnych ustaleń na miejscu wynika, że 53-letni kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wykonywał na ulicy 1-go Maja manewr cofania do posesji. Podczas tego manewru został on uderzony w bok zestawu przez opla jadącego od strony Kowala. Obaj kierujący pojazdami zostali przewiezieni z obrażeniami do szpitala. Jak się okazało kilka godzin później 20-letni kierujący osobowym oplem zmarł. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca  ciężarówki był trzeźwy, natomiast od 20-latka pobrano krew do badań.

W sprawie wszystkich tych wypadków drogowych włocławscy policjanci prowadzą postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl