Wiedźmin w Toruniu

Wszystkich fanów Wiedźmina zapraszamy w piątek 2 czerwca 2017 r. pod fontannę Cosmopolis, gdzie po zmroku rozbłyśnie światłami nowa aranżacja multimedialna, przygotowana do muzyki z gry Wiedźmin III: Dziki Gon. Uroczystość uświetni grupa teatralna Avatar, która zaprezentuje taniec ognia z towarzyszeniem wody.

Spektakl, w którym tancerze będą charakteryzacjami nawiązywać do postaci z gry Wiedźmin, został przygotowany specjalnie na potrzeby inauguracji. Po nim nastąpi debiutancki pokaz multimedialny nowego programu. Uroczyste otwarcie nowej aranżacji o godzinie 21:30.

Następnego dnia wokół fontanny Cosmopolis odbędzie się „Fantastyczny dzień dziecka z Wiedźminem”, czyli przedłużenie działań inaugurujących wprowadzenie muzyki z gry Wiedźmin do programu spektaklu. Impreza będzie dofinansowana ze środków Gminy Miasta Toruń, w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji i integracji mieszkańców i przedsiębiorców. Poprowadzi ją Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa. W programie liczne animacje, pokazy, warsztaty i konkursy przybliżające uczestnikom świat znany z powieści Andrzeja Sapkowskiego.

 

Źródło: www.torun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *