Twórca najbardziej inspirującej monety świata zaprezentuje prace w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe zaprasza na otwarcie wystawy czasowej „Sebastian Mikołajczak. Monety i medale”, które odbędzie się 8 marca, o godz. 18.00, w Spichrzach nad Brdą, wstęp wolny.
Zaprezentujemy twórczość laureata nagród i wyróżnień w zakresie medalierstwa i sztuki monetarnej, zdobywcy tytułu w konkursie na najbardziej inspirującą monetę świata – COTY 2016!!!

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z dorobkiem artysty, jego sylwetką oraz technikami projektowania monet i medali. Zaprezentowanych zostanie ponad 80 monet i przeszło 70 medali ułożonych w kilku grupach tematycznych. Ukazane obiekty pochodzą z autorskiej kolekcji Sebastiana Mikołajczaka oraz zbiorów Narodowego Banku Polskiego.


O artyście: Sebastian Mikołajczak. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskał dyplom ze Specjalizacji Rzeźba oraz stopień doktora nauk artystycznych. Jest wykładowcą na macierzystej uczelni. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych zbiorach muzealnych. Prezentował je na 4 wystawach indywidualnych, 26 ogólnopolskich i 97 zagranicznych. Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Medalierskiej (FIDEM) oraz laureatem nagród i wyróżnień w zakresie medalierstwa i sztuki monetarnej. Jego najważniejszym osiągnięciem w dziedzinie projektowania monet jest dla nagroda COTY 2016 (Coin of the Year Award) dla srebrnej monety o nominale 10 zł Jan Karski wyemitowanej przez Narodowy Bank Polski. W tym prestiżowym konkursie numizmatycznym uzyskała ona tytuł najbardziej inspirującej monety świata.

http://sebastianmikolajczak.com/

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się 21 marca 2018 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna w Spichrzach nad Brdą do 29 kwietnia 2018 roku.

{WD}