Władysław Raczkiewicz – lekcja historii i inne spektakle

Już w najbliższą środę następna premiera w Teatrze Muzycznym! 11 października, o g. 19:00 zapraszamy na spektakl dokumentalny o prezydencie Władysławie Raczkiewiczu, a wcześniej ostatnim wojewodzie pomorskim, który swoją siedzibę miał w Toruniu. Scenariusz spektaklu Władysław Raczkiewicz – lekcja historii* został stworzony na podstawie dokumentów z archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie oraz innych źródeł historycznych.

To opowieść o trudnych wyborach politycznych i moralnych, o odpowiedzialności za kraj oraz za współobywateli. Spektakl ma nowatorską formę teatralnej lekcji historii, podczas której przed widzami postaci archiwisty, dziennikarza, nauczycielki nakreślają sylwetkę słynnego polskiego prezydenta.

Z kolei w najbliższy weekend sympatyczna Ola z filmu Miś wraca z monodramem Mój boski rozwód!

To zabawna historia Angeli, kobiety po przejściach, która próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Główna bohaterka zmaga się z licznymi problemami: mąż zostawił ją dla młodszej kochanki, nie może liczyć na wsparcie wiecznie niezadowolonej matki, ani na zajętą własnym życiem córkę. Angela nie załamuje się jednak i powoli odnajduje sens życia. Odkrywa także zagubioną przed laty kobiecość. W tej dowcipnej i pełnej humoru komedii o optymistycznym przesłaniu, nie brak także momentów wzruszających. Opowieść o przyjaźni, miłości, problemach damsko-męskich oraz trudnej niekiedy umiejętności czerpania radości z życia okraszona błyskotliwymi żartami…

 

{TM|