Jarmark Bożonarodzeniowy wystartował

Świąteczne ozdoby, rozgrzewające napoje, domowe wypieki i atrakcje dla najmłodszych czekają na Toruńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który „wyrósł” na Rynku Staromiejskim.

Tegoroczną edycję jarmarku zainaugurowała w sobotnie popołudnie 1 grudnia 2018 r. radosna parada z Rynku Nowomiejskiego. Ulicami Królowej Jadwigi i Szeroką przeszedł korowód z bajkowymi postaciami. Nie zabrakło św. Mikołaja w saniach, bałwanków, szczudlarzy i postaci zionących ogniem. Muzycznie paradę oprawiła orkiestra dęta ze Złejwsi Wielkiej.

Na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpili aktorzy Młodzieżowego Teatru Muzycznego „Mała Rewia”. Dużą popularnością cieszył się autodrom i przejażdżki małą kolejką dla najmłodszych.

Na jarmarku pojawiło się kilkudziesięciu wystawców oferujących produkty i wyroby, które przydadzą się na świątecznym stole lub mogą posłużyć jak prezent pod choinką. Można zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, domowe wypieki, ciepłe kapcie, czapkę lub szalik, biżuterię, słodycze, wędliny, a wizytę na jarmarku umilić rozgrzewającym napojem lub posiłkiem. Pomiędzy stoiskami pojawiły się również nagrzewnice.

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. ciąg dalszy wydarzeń weekendu otwarcia – o godz. 12:00 rozpocznie się zbiórka pluszaków dla dzieci z domów dziecka, o 15:00 rozpocznie się świąteczny pokaz kulinarny, a o 17:00 pokaz filmu „Kevin sam w domu”, który będzie można obejrzeć na leżakach i z popcornem.

Jarmarkowi towarzyszyć będą kolejne wydarzeniaa zakończenie świątecznego kiermaszu odbędzie się w przedświąteczny piątek, 21 grudnia.

W sobotę 1 grudnia rozbłysła również częściowo toruńska iluminacja.

Na ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi zakupione przewieszki zastąpiły używane w latach ubiegłych ozdoby. Pełna iluminacja zabłyśnie w Mikołajki 6 grudnia.

 

Źródło: www.torun.pl