IX Paderewski Piano Academy

 

6 sierpnia 2017 roku rozpoczęła się już dziewiąta edycja Paderewski Piano Academy (Mistrzowskiej Szkoły Letniej dla Pianistów z Orkiestrą), organizowana przez Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Paderewski Piano Academy odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

IX Paderewski Piano Academy (6-20.08.2017) to tydzień prób młodych pianistów z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, kierowaną przez Przemysława Fiugajskiego i Jakuba Chrenowicza. To innowacyjna, jedyna tego typu inicjatywa edukacyjna na świecie, adresowana do uczestników międzynarodowych konkursów pianistycznych, których IV etap to właśnie wykonanie koncertu fortepianowego wraz z orkiestrą. Ma na celu ogranie się artysty z zespołem symfonicznym. Szkoła umożliwia pracę ze światowej sławy pedagogami i autorytetami w świecie muzyki poważnej, dyrygentami i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Dzięki pracy przy organizacji Paderewski Piano Academy z Profesorami z różnych Uniwersytetów i krajów (Bernd Goetzke, prof. Szokolay Balázs, Jan Jiracek von Arnim & Andrey Shibko ), wymieniane są doświadczenia w zakresie gry solowej, gry z orkiestrą i możliwości organizacji koncertów dla młodych pianistów. Efektywność pracy z Profesorami, Dyrygentem i Orkiestrą i praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności, uczestnicy sprawdzić mogą występując pod koniec kursu w koncercie otwartym dla publiczności.

W roku 2017 uczestnikami są pianiści z  Polski, Chin, USA, Kanady, Singapuru, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Hiszpanii, Korei, Japonii, Rumunii i Taiwanu, w wieku 11-28 lat.

I tydzień – 06 – 13.08.2017- prof. Bernd Goetzke & prof. Szokolay Balázs (Przemysław Fiugajski)

II tydzień – 13 – 20.08.2017 – prof. Jan Jiracek von Arnim & prof. Andrey Shibko (Jakub Chrenowicz)

Serdecznie zapraszamy na koncerty otwarte dla publiczności:

12 sierpnia 2017, godz. 19.00 Kościół pw. św. Jadwigi Królowej, Inowrocław ul. Wojska Polskiego 22.

13 sierpnia 2017, godz. 18.00 Kościół Farny pw. Wniebowzięcia NMP Chełmno, ul. Franciszkańska 8

19 sierpnia 2017, godz. 20.00 Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

20 sierpnia 2017, godz. 16.00 Kościół pw. Bożego CiałaBydgoszcz, ul. Jesionowa 24

Organizator – Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Paderewski Piano Academy jest współfinansowana ze środków:

Miasta Bydgoszczy

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Miasta Torunia

 

{WD}