„ Hamlet ” w Teatrze Horzycy

Pierwsza premiera Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu w nowym sezonie artystycznym to „ Hamlet ” Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka i reżyserii Pawła Paszty. Spektakle przedpremierowe w czwartek i piątek (25 i 26 października), premiera w sobotę (27 października).

Hamlet w Teatrze Horzycy jest współczesnym bohaterem Historii, człowiekiem żyjącym pod ogromną presją. Świadom swojego losu, wadzi się z Bogiem jak Konrad z „Dziadów”. Kłóci się z przodkami, sprzeciwia się swojemu przeznaczeniu. Czy może przeżyć życie w równowadze i pokoju czy też musi rzucić się w zwierzęcą walkę o honor, spełniając oczekiwania innych?

Występują Małgorzata Abramowicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Wojciech Jaworski, Karina Krzywicka, Anna Magalska, Tomasz Mycan, Ewa Pietras, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Agnieszka Wawrzkiewicz.

Scenografia opracowała Ewelina Brudnicka, muzykę przygotował Tomasz Jakub Opałka, za choreografię odpowiadała Izabela Chlewińska, współpraca dramaturgiczna Katarzyna Kuczkowska-Golińska.

Po inscenizacji „Hamleta” w najbliższy wtorek (30 października) w Teatrze Horzycy odbędzie się debata na temat roli bohaterów we współczesnym świecie. Organizatorzy  zapytają miedzy innymi o to, kim właściwie jest bohater, czy bohaterowie nas inspirują czy raczej stanowią ciężar oraz co myślimy o antybohaterach.

 

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl