„Gatunek żeński” w Muzycznym

W sierpniu Teatr Muzyczny przygotował kilka atrakcyjnych spektakli, m.in. znaną i lubianą wśród widzów komedię – Gatunek żeński. To pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, napisana z kobiecej perspektywy, która w dowcipny sposób nieco ośmiesza wojujący feminizm. Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu Margot Mason – autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne, niż mogłoby się wydawać… Na dodatek sytuacja komplikuje się, kiedy w domku zjawiają się niespodziewani goście.

Autorką Gatunku żeńskiego jest australijska pisarka, autorka sztuk teatralnych i powieści, Joanna Murray-Smith. Jej sztuki były wystawiane na deskach teatrów w USA, Malezji, Kanadzie, Japonii. W 2009 roku Gatunek żeński był nominowany do nagrody Oliviera w kategorii „Najlepsza komedia roku”.

Spektakl odbędzie się 9 (czwartek) i 10 (piątek) sierpnia o godz. 19:00 w Tumulcie (Rynek Nowomiejski 28). Bilety do nabycia w kasie biletowej przy ul. Kopernika 4.

 

(TM)