Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej już niebawem!

Przed nami VII edycja super festiwalu. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w Toruniu w dniach 4–6 sierpnia 2016 roku.

VII edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej zainauguruje koncert musicalowy „Broadway Goes Hollywood” warszawskiego Teatru „Rampa”. 4 sierpnia 2016 roku, o godzinie 20.00 w CKK Jordanki, podczas taneczno-muzycznego widowiska usłyszymy wyjątkowe przeboje teatru muzycznego ostatniego stulecia, które zaprezentowane zostały na srebrnym ekranie na krótko po ich scenicznych prapremierach. Muzycy, tancerze i soliści zabiorą wszystkich przybyłych w musicalową podróż do Hollywood za sprawą kultowych przebojów. W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy znane i lubiane utwory z produkcji kinowych i musicalowych takich, jak „Skyfall”, „Titanic”, „Les Miserables”, „The Bodyguard”, „Jesus Christ Superstar”, „Jekyll & Hyde”, „West Side Story” czy „Jersey Boys”. Wśród solistów usłyszymy Paulinę Janczak, Olę Bieńkowską i Jakuba Wociala oraz gościa specjalnego Sanne Mieloo, utalentowaną holenderską aktorkę musicalową.

Sanne Mieloo, zafascynowana projektem „Broadway Street — The Show”, z radością przyjęła zaproszenie do „MusicaLove”. Swoje umiejętności szlifowała w MusicAll Factory i Fontys Conservatorium. W 2006 roku stworzyła solowy koncert „The Thin Ice” z muzyką zespołu Pink Floyd i własnymi tekstami. W marcu 2013 roku odbyła się wiedeńska prapremiera broadwayowskiego hitu „Natürlich Blond”, w którym Sanne zagrała główną rolę. Od listopada ubiegłego roku Sanne na stałe współpracuje przy wydarzeniu „Broadway Exclusive” — informuje Jakub Wocial, reżyser musicalu oraz kierownik artystyczny sceny muzycznej Teatru „Rampa”.

W piątek, 5 sierpnia 2016 roku, w godzinach od 14.00 do 20.00 w Teatrze „Baj Pomorski” odbędzie się Przegląd Konkursowy. Młodych wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki oceniać będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej będzierecital Katarzyny Żak połączony z promocją płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć!”, której premiera odbyła się na początku 2016 roku. 5 sierpnia 2016 roku, o godzinie 18.00 w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym podczas koncertu usłyszymy piosenki ujęte w muzyczny żart, dystans do otoczenia i miłości, nostalgię oraz witalną radość życia — czyli wszystko to, dzięki czemu tak przyjemnie jest żyć. Całość dopełnią ciekawe i oryginalne muzyczne interpretacje.

Autorami tekstów są osobowości polskiej sceny muzycznej m.in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, nad całością muzyczną czuwał Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.

Niezwykle ciekawie zapowiada się koncert zatytułowany „Zapomniane melodie”krakowskiego kwintetu jazzowego New Bone. Usłyszymy w nim jazzowe aranżacje utworów polskich kompozytorów muzyki filmowej Bronisława Kapera i Henryka Warsa oraz melodie ze znanych polskich i zagranicznych filmów takich, jak: „Hallo Szpicbródka„, „Jej portret” czy „Pożegnania” — informuje Andrzej Szmak, dyrektor festiwalu.

Koncert „Zapomniane melodie” odbędzie się 5 sierpnia 2016 roku, o godzinie 21.30 w Toruniu, w Teatrze „Baj Pomorski”.

Podczas tegorocznego Koncertu Galowego, 6 sierpnia 2016 roku, o godzinie 20.30 na Rynku Nowomiejskim, w świat piosenki i ballady filmowej zabiorą nas Megitza Trio, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, zespół wokalny „The Gingers”, sekcja muzyczna Piotra Dąbrowskiego, laureaci Przeglądu Konkursowego oraz wiele znanych osobistości polskiej sceny filmowej.

Koncert poprowadzi duet polskich teatralnych, filmowych i telewizyjnych aktorów Katarzyna Dąbrowska i Mariusz Kiljan. Na festiwalowej scenie plenerowej wystąpi Matylda Damięcka, aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna oraz Stefan Pawłowski, znany z filmu „Jack Strong” w reżyserii Władysława Pasikowskiego oraz z serii „Powstanie” serialu „Czas honoru”, wcielający się obecnie w jedną z głównych postaci w serialu „O mnie się nie martw” emitowanym przez TVP2. Podczas koncertu usłyszymy takżeMichalinę Olszańską, aktorkę, pisarkę, skrzypaczkę i wokalistkę, którą w ostatnim czasie mogliśmy oglądać w filmie „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej, jak również Justynę Schneider polską aktorkę znaną z głównej roli w serialu „Nowa”, Kamila Franczaka, Beatę Banasik oraz Karolinę Leszko.

W charakterze gościa specjalnego wystąpi Megitza Trio, łączące world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka oraz swingu. Małgorzata Babiarz, liderka Megitza Trio jest polską wokalistką, kompozytorką i kontrabasistką. W skład zespołu wchodzą również: Stanisław Rzadkosz — akordeonista i wokalista oraz Kuba „Bobas” Wilk — multiinstrumentalista.

Nie zabraknie ponadto występów zwycięzców Przeglądu Konkursowego, a więc wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, którzy swoimi autorskimi aranżacjami urzekną jury konkursowe podczas drugiego dnia festiwalu i zaśpiewają w Koncercie Galowym dla publiczności zgromadzonej na Rynku Nowomiejskim.

Lokalizacja Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej od początku jest znamienna i nieprzypadkowa. To właśnie plenery Rynku Nowomiejskiego można oglądać w scenach filmu Edwarda Skórzewskiego i Jerzego Hoffmana — i to właśnie im towarzyszy ballada „Nim wstanie dzień” do muzyki Krzysztofa Komedy i słów Agnieszki Osieckiej. Trudno sobie wyobrazić, żeby festiwal który dotyka tematyki piosenki w filmie mógł się odbywać w innej lokalizacji.

Na wydarzenia odbywające się w ramach VII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej obowiązują bilety. Wykaz cen i punktów sprzedaży biletów poniżej:

Program festiwalu i ceny biletów

 • Koncert Otwarcia: 60 zł — parter, 50 zł — balkon
  4 sierpnia, CKK Jordanki, g. 20.00

  • „Broadway Goes Hollywood” — spektakl Teatru Rampa z Warszawy
 • Przegląd Konkursowy: wstęp wolny
  5 sierpnia, Teatr „Baj Pomorski”, g. 14.00–20.00

  • Jury Przeglądu Konkursowego: Krzesimir Dębski — przewodniczący, Katarzyna Dąbrowska, Jan Wołek, Paweł Pawlik (RMF Classic), Aniela Hebel-Szmak
 • Wydarzenie towarzyszące: wstęp wolny
  5 sierpnia, Teatr Muzyczny, g. 18.00

  • Recital Katarzyny Żak — koncert promujący płytę „Bardzo przyjemnie jest żyć”
  • Bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 (główny budynek urzędu). Ilość wejściówek ograniczona
 • Wydarzenie towarzyszące: 20 zł
  5 sierpnia, Teatr „Baj Pomorski”, g. 21.30

  • „Zapomniane melodie” — koncert krakowskiego kwintetu jazzowego New Bone
  • Po koncercie ogłoszenie wyników Przeglądu Konkursowego
 • Koncert Galowy: 35 zł
  6 sierpnia, Rynek Nowomiejski, scena plenerowa, g. 20.30

  • Wykonawcy Koncertu Galowego: Justyna Schneider, Michalina Olszańska, Beata Banasik, Matylda Damięcka, Karolina Leszko, Kamil Franczak, Stefan Pawłowski, zespół instrumentalny pod kierownictwem Piotra Dąbrowskiego, zespół wokalny The Gingers, laureaci Przeglądu Konkursowego, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego
  • Gość specjalny: Megitza Trio
  • Prowadzenie: Katarzyna Dąbrowska, Mariusz Kiljan

Punkty sprzedaży biletów

 • Sprzedaż elektroniczna (bilety do samodzielnego wydruku) za pośrednictwem portalu Bilety24:
 • Sprzedaż w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w CKK Jordanki, al. Solidarności 1–3:
  • Koncert Otwarcia, wydarzenie towarzyszące, Koncert Galowy: od poniedziałku do piątku, w g. 13.00–19.00 oraz w soboty, w g. 11.00–17.00,
  • W dniach poszczególnych wydarzeń:
   • Koncert Otwarcia: 04.08.2016, do g. 20.00,
   • Wydarzenie towarzyszące — kwintet jazzowy New Bone: 05.08.2016, do g. 16.00.
 • Sprzedaż w recepcji Teatru „Baj Pomorski”, ul. Piernikarska 9:
  • Wydarzenie towarzyszące — kwintet jazzowy New Bone: 05.08.2016, w g. 16.30–21.30,
  • Koncert Galowy: 05.08.2016, w g. 16.30–22.00.
 • Sprzedaż w punkcie informacyjnym przy scenie plenerowej na Rynku Nowomiejskim:
  • Koncert Galowy: wyłącznie w dniu koncertu (06.08.2016), w g. 12.00–20.30.

 

{TM} na podstawie informacji Toruńskiej Agendy Kulturalnej