Dzieje się w Teatrze Horzycy

„Skrzywienie kręgosłupa”– komediodramat INGRID LAUSUND, przekład: Paweł Adamski
reżyseria: Karolina Kirsz
scenografia i kostiumy: Ola Szempruch
muzyka: Jacek Mazurkiewicz

Dzień jak co dzień: jeszcze jedna kawa, papieros, setki papierów do przejrzenia… Jesteśmy w zawieszonej między czasem i przestrzenią poczekalni, w której głównym elementem są DRZWIDOSZEFA. Trwa bezwzględna walka o awans, a wybierane narzędzia przybierają coraz bardziej absurdalny kształt. Przetrwanie w wykreowanym świecie okazuje się trudniejsze niż przetrwanie wśród stada dzikich bestii. Bo człowiek jest z natury drapieżcą i czuje instynktownie: „albo jesz albo ciebie jedzą”.

To sztuka ekscentryczna, przewrotna, słodko- gorzka i piekielnie aktualna. Życie pokazane jest jako niekończąca się rozgrywka na śmierć i życie. Elementy groteski doskonale podkreślają, nasyconą emocjami do granic atmosferę, a głównym bohaterem tej sztuki jest LĘK, który czai się w głębi każdego człowieka.

Spektakl grany jest: 10/12/15/16/17/18/19 listopada o godz. 19.00 na Scenie na Zapleczu 

Spektakl grany 10 listopada jest spektaklem PREMIEROWYM

Spektakl grany 15 listopada to tzw. STUDENCKA ŚRODA

„Dwanaście miesięcy” – w pewnym królestwie rządzonym przez niesforną królewnę, mieszkała razem ze swoją macochą i jej córką skromna dziewczynka o dobrym sercu. Dziewczynka kochała las, który – jak sądziła – znała doskonale. Każdy kamień, drzewo, wiewiórkę czy zająca. Jednak największa tajemnica lasu była przed nią wciąż ukryta.

W dniu, w którym kończy się stary rok i zaczyna nowy, kapryśnej królewnie zachciało się  nagle pierwiosnków. Przymuszona przez macochę dziewczynka wyrusza mroźną, zimową nocą do lasu na poszukiwanie kwiatów. Gdy wydaje się, że nie spotka jej już nic dobrego prócz samotnej śmierci w śnieżnej zawiei, na pomoc przychodzą jej tajemniczy mieszkańcy lasu. Kim są? Czy uratują dziewczynkę? Czy zwierzęta mówią? I czy pierwiosnki naprawdę rosną tylko wiosną? O tym dowiecie się z bajki…

Spektakl grany jest: 14/15/16 listopada w godzinach 9.00/12.00 (łącznie 6 wystawień) na Dużej Scenie

„Loża Kopernika”-  Zapraszamy na wyjątkowy program artystyczny ,,Ciary mary” w Loży Kopernika.

Będzie pieprznie… Nie zabraknie bowiem erotyki i damsko-męskich sekretów.

Będzie słodko… Czyż nie kochamy bez – połączenia cukru i białka?

Będzie lirycznie… Usłyszymy wzruszające piosenki o miłości i losie artysty.

Będzie magicznie… Spotkamy się z intrygującymi czarownicami.

Będzie pysznie… W klimatycznej kawiarni Wejściówka nie zabraknie ciast i autorskich drinków przygotowanych specjalnie dla Loży Kopernika.

Spektakl grany jest: 17/24 listopada o godz.21.00

Program „Ciary mary” to program wystawiany już w październiku, jednak jego listopadowa wersja jest odmieniona, odświeżona i z pewnością Państwa zaskoczy.