I Archipelag Zabawy

15 i 16 czerwca w Toruniu wydarzenie, jakiego jeszcze nie było – I Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal Dla Dzieci.

Na Archipelag Zabawy wybierzemy się do Areny Toruń, gdzie powstanie osiem Wysp Zabawy, Przylądek Sceniczny i toczyć się będzie gra terenowa. Atrakcji nie zabraknie dla młodszych i nieco starszych – będziemy bawić się na Wyspie Kultury, Nauki, Rozrywki, Sportu, Filmowej, Artystów, Muzyki i Bezpieczeństwa. Będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach cyrkowych, lalkowych i muzycznych, zajęciach z zawodnikami toruńskich druzyn sportowych, zobaczyć seans „Zwierzęta niebieskie” przygotowany przez Toruńskie Planetarium i wziąć udział w rozgrywkach Bubble Soccera.

Pomiędzy trybunami Areny Toruń będzie rozpięta kolejka tyrolska, na której będą mogły zjeżdżać dzieci od 6 r.ż., mające powyżej 120 cm wzrostu.

Na przylądku scenicznym wystąpią teatr Baj Pomorski, teatr Pomarańczowy Cylinder, teatr Zaczarowany Świat oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna. O atrakcje naukowe zadba Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

15 czerwca (piątek) wydarzenia festiwalowe będą odbywać się od 9:00 do 14:00 i od 16:00 do 19:00, a w sobotę 16 czerwca Archipelag Zabawy zaprasza od 11:00 do 19:00. Wstęp na wydarzenia jest wolny, na część z nich obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na Archipelag Zabawy.

 

Źródło: www.torun.pl