Znęcał się nad kotek, spotka go zasłużona kara

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał 43-latka podejrzewanego o znęcanie się nad kotem. Ten fakt policjanci ujawnili podczas interwencji domowej. Zwierzę nie mogło poruszać się o własnych siłach. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

28.07.2016 około godziny 18:00 dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Interwencja dotyczyła nietrzeźwego mężczyzny. Na ulice Orlą został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali opisywaną osobę. Mundurowi zauważyli, że mieszkanie jest zaniedbane. Na ziemi leżały porozrzucane puste butelki po piwie, a także pobite szkło.

W trakcie rozmowy z pijanym 43-latkiem, policjanci zauważyli między meblami leżącego kota. Zwierzę było mokre, zaniedbane, wygłodzone i nie mogło o własnych siłach się poruszać. Mężczyzna oznajmił, że kot „śmierdział”, więc postanowił go wykąpać w misce.

Policjanci wezwali na miejsce straż miejską. Strażnicy zaopiekowali się zwierzęciem i przewieźli je do kliniki weterynarii, gdzie zostało tam na obserwacji. Patrol zatrzymał 43-latka i przewiózł go do policyjnego aresztu. Zatrzymany miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią podejrzanemu zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 2. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

{UP} na podstawie informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy