Toruń pierwszym z 7 Cudów Polski !

Z blisko 16 tysiącami głosów Zespół Staromiejski w Toruniu zajął pierwsze miejsce w konkursie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” World Travel Show. Drugie miejsce przypadło zamojskiej starówce, trzecie – ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Plebiscyt internetowy miał dwa etapy. W pierwszym z początkowej listy 64 najpiękniejszych i najciekawszych miejsc oraz budynków na mapie Polski internauci i kapituła konkursu wyłonili 32 miejca. W finale natomiast głosujący wytypowali tytułową siódemkę. Głosowanie trwało do 12 października 2018 r. Toruń znalazł się na pierwszym miejscu.

Zwycięskich „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostało ogłoszonych podczas uroczystej gali, która odbyła się na III Międzynarodowych Targach World Travel Show 19 października 2018 r. w Nadarzynie. Targi te są miejscem spotkania miłośników podróży i prezentacji oferty ciekawych miejsc i najnowszych trendów w turystyce. W tegorocznych targach bierze udział 800 wystawców, w tym 300 z 80 krajów i regionów z całego świata. Wśród gości imprezy są: ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne. Z widzami spotkają się także w tym roku znani podróżnicy: Andrzej Bargiel, Beata Pawlikowska, Aleksander Doba i Martyna Wojciechowska, która jest patronką całego wydarzenia.

 

{TM} na podstawie informacji Urzędu Miasta w Toruniu