RPO na budowę dróg lokalnych

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym rozdysponował wsparcie na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych i gminnych. Dofinansowanie w wysokości 44 milionów złotych trafi na realizację 10 inwestycji.

Samorządy lokalne mogły aplikować o wsparcie na realizację inwestycji drogowych w dwóch naborach wniosków, które odbyły się w kwietniu i maju oraz czerwcu i lipcu. Chodziło o przedsięwzięcia związane z budową i rozbudową dróg lokalnych, w tym węzłów i skrzyżowań, wraz z infrastrukturą towarzyszącą i poprawiającą bezpieczeństwo, które zapewnią bezpośrednie połączenie z autostradą, drogą ekspresową, portem lotniczym, terminalami towarowymi lub terenami inwestycyjnymi.

Zarząd województwa zakwalifikował do dofinansowania 10 inwestycji. Największe wsparcie trafi do gminy Inowrocław, która zrealizuje projekt polegający na budowie drogi łączącej ulice Marulewską i Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej na terenie miasta i gminy Inowrocław. Wśród projektów powiatu świeckiego jest warta 12 milionów złotych budowa odcinka, który włączy północno-zachodnią część powiatu do planowanego węzła w Zbrachlinie przy trasie S5. Powiat rypiński pozyskał 3,5 miliona złotych na modernizację drogi ze Starorypina do Rypina. Dwie inwestycje zrealizuje gmina Płużnica, wsparcie pozyskały też gminy Nakło nad Notecią, Tuchola i Grudziądz.

 

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.info.pl