Pierwsze loty z Bydgoszczy do Lwowa

Dziś w nocy (4 sierpnia) inauguracja bezpośrednich lotów z kujawsko-pomorskiego regionalnego Portu Lotniczego w Bydgoszczy do Lwowa na Ukrainie. Połączenie uruchamia nasz narodowy przewoźnik, PLL LOT.

Loty z Bydgoszczy do Lwowa i z Lwowa do Bydgoszczy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. W barwach Polskich Linii Lotniczych LOT linię będą obsługiwały nowoczesne maszyny Bombardier Q400 (78 miejsc). Start z Bydgoszczy o godzinie 03:10, a lądowanie we Lwowie o 5:30. Wylot ze Lwowa planowany jest na 01:40 a przylot do Bydgoszczy na godzinę 02:20. Czas trwania lotu to 1 godzina 20 minut. Bilety są dostępne w sprzedaży.

Dla pasażerów korzystających z tego połączenia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy uruchomił specjalną nocną linię autobusową 37N, która kursować będzie w kierunku lotniska z Placu Kościeleckich (odjazd o godzinie 1:15, odjazd z portu o godzinie 3:00 i 4:00).

Lwów może być interesującym kierunkiem turystycznym także dla tych z nas, którzy nie mają korzeni na Wschodzie; tym bardziej, że jest dobrze skomunikowany z innymi miastami zachodniej Ukrainy. Rocznie odwiedza go blisko 2 miliony turystów. Dla mieszkańców naszego regionu może być wartą rozważenia propozycją wyjazdów weekendowych, czemu sprzyjają terminy i godziny odlotów (początek i koniec weekendu, godziny nocne i wczesnoporanne).

Regionalny Port Lotniczy Bydgoszcz jest spółką akcyjną z decydującym udziałem samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W ubiegłym roku PLB obsłużył blisko 350 tysięcy pasażerów.

 

{TM} na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu