Kujawsko-pomorskie walczy o tytuł „Zdrowego Samorządu” – trwa głosowanie online

Województwo Kujawsko-Pomorskie znalazło się wśród 30 samorządów nominowanych w ogólnopolskim konkursie „Zdrowy Samorząd” promującym inicjatywy prozdrowotne. Zapraszamy do głosowania w plebiscycie dla czytelników portali RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl – TUTAJ.

Organizatorzy docenili Urząd Marszałkowski za realizację programów profilaktycznych:

  • „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” – więcej,
  • „Program Wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim” – więcej,
  • „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” – więcej.

W ramach pierwszego z programów udało się od 2015 roku zaszczepić 5,7 tysiąca dzieci między 24-36 miesiącem życia. Z badań wykrywających WZW B i C od 2013 r. skorzystało prawie 22 tysiące osób. W ciągu ostatnich 6 lat wykonano z kolei 3,7 tysiąca badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej.

Organizatorzy konkursu zwrócili zapewne uwagę nie tylko na skalę podejmowanych działań, ale także unikatową w skali kraju formę ich realizacji. Objęcie programami tak dużej liczby mieszkańców regionu nie byłoby możliwe bez współpracy z powiatami i gminami z całego województwa, które współfinansowały badania i szczepienia oraz wspierały Urząd Marszałkowski i realizujące programy placówki medyczne w rekrutacji oraz działaniach promocyjno-informacyjnych. Trwają już przygotowania do realizacji tegorocznych programów profilaktycznych.

Laureaci konkursu wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną. Przewidziano także nagrodę dodatkową dla samorządu, który otrzyma największą liczbę głosów wśród czytelników portali RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl. Głosowanie trwa do 1 marca do godz. 12.00 http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/konkurszdrowysamorzad/

 

{TM} na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu