Nasz honorowy przedstawiciel w Chinach

Województwo Kujawsko-Pomorskie ma swojego oficjalnego przedstawiciela w Chinach. Został nim prezes operującej z Szanghaju firmy Mimic Group Maciej Łojek. List intencyjny w tej sprawie podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim.

– Chiny rozwijają sią niezwykle dynamicznie i trudno nie zauważyć, że stają w coraz większym stopniu dominującym punktem na gospodarczej mapie globu. Liczymy na konkretne korzyści dotyczące wymiany biznesowej oraz w sferze promocji województwa w Państwie Środka – powiedział przed podpisaniem dokumentu marszałek Piotr Całbecki.

– Polska jest dla Chin ważnym partnerem w czasach nowego jedwabnego szlaku. To dla mnie zaszczyt, że będę promować region, jego produkty i fajne miejsca turystyczne na chińskich rynkach i w chińskim społeczeństwie – dodał Maciej Łojek.

W ceremonii podpisania listu intencyjnego uczestniczył przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober. – Cieszę się, że doszło do tego, o co zabiegaliśmy od kilku lat. Zaczynaliśmy małymi krokami, myśląc początkowo tylko o sprzedaży naszych produktów rolnych. Konsekwentnie idziemy do przodu – podkreślił w swoim wystąpieniu.

Maciej Łojek, który reprezentuje odtąd Kujawsko-Pomorskie w kontaktach z administracją, przedsiębiorstwami i mieszkańcami Chin, pełni swoją misję honorowo. Zakładany jej wymiar ekonomiczny to przede wszystkim eksport naszej żywności (mięsa i produktów mleczarskich) i doprowadzenie do bezpośredniej współpracy naszych producentów rolnych z odbiorcami hurtowymi w Chinach. Będzie to tym łatwiejsze, że prezes Łojek jest także przedstawicielem w Chinach polskiej Krajowej Rady Drobiarstwa, reprezentującej tam interesy naszej branży drobiarskiej.

 

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl