W Bydgoszczy budują kolejne baseny

Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy. To wynik konsultacji z mieszkańcami Bydgoszczy. W budowie znajduje się już obiekt na Kapuściskach.

Miasto dysponuje projektami budowy trzech przyszkolnych basenów w Bydgoszczy. Powstaną one na osiedlach z największą liczbą mieszkańców, na których do tej pory nie funkcjonowały pływalnie. Poza tym lokalizacje uwzględniają między innymi liczbę dzieci korzystających z zajęć na pływalni oraz odległości szkół od innych basenów na terenie miasta. Bydgoszczanie decydowali o kolejności realizacji tych inwestycji.

Najwięcej głosów otrzymała lokalizacja na osiedlu Tatrzańskim przy Zespole szkół nr 28 na ul. Kromera. To miejsce jako priorytet wskazało ponad  15  tysięcy bydgoszczan. Blisko 7 tysięcy głosów otrzymała lokalizacja na Miedzyniu przy Zespole szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Na trzecim miejscu uplasowała się budowa basenu na osiedlu Leśnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada (ponad 4 tys. głosów). Łącznie w głosowaniu wzięło udział blisko 27 tysięcy mieszkańców. Wszystkie zostały zweryfikowane – 1 170 głosów odrzucono (głosowanie wielokrotne, nieprawidłowe dane). Budowa każdego nowego basenu będzie zaczynała się nie rzadziej niż co 2 lata.

– Dziękuję wszystkim za udział w tym głosowaniu – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Chcę jeszcze raz podkreślić, że decydowaliśmy, nie o tym gdzie powstaną baseny, tylko w jakiej kolejności je zbudujemy. To jeden z celów, zapisanych w strategii rozwoju miasta, który konsekwentnie realizujemy. Za nami modernizacja  obiektu na Bartodziejach, zbudowaliśmy nowoczesny basen na Błoniu, kolejny jest w trakcie budowy na Kapuściskach. Następny wybudujemy na Tatrzańskim. Po nim ruszamy z pracami na Miedzyniu i Leśnym.

Obecnie trwa budowa basenu na Kapuściskach, który będzie miał charakter parku wodnego  Inwestycja jest warta 24,4 mln zł. Po zakończeniu tego zadania rozpocznie się budowa obiektu na Tatrzańskim.

Wyniki głosowania:

– Tatrzańskie – 15 125 głosów

– Miedzyń – 6 970 głosów

– Leśne – 4 475 głosów

 

{WD}