Ogólnopolski konkurs na plakat z okazji 100-lecia Niepodległości

Aż 9000 zł wynosi pula nagród w ogólnopolskim konkursie na plakat z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszonym przez wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.
Konkurs został zorganizowany i sfinansowany w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Przedmiotem konkursu jest plakat nawiązujący w swojej treści do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika prac jest dowolna, przy czym powinna umożliwiać reprodukowanie plakatu w formie drukowanej. Format – minimum A3.
Uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie – profesjonalni artyści, a także uczniowie i studenci szkół plastycznych z terenu całego kraju. Termin nadsyłania prac mija 15 grudnia 2017 roku. Prace konkursowe oceni komisja powołana przez wojewodę.
Na autora najlepszego plakatu czeka Nagroda Główna w wysokości 5000 zł. Zdobywca Drugiej Nagrody otrzyma 3000 zł, zaś Trzeciej Nagrody – 1000 zł. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi jeszcze w tym roku. Zwieńczeniem konkursu będzie również wystawa plakatów w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Zwycięski plakat zostanie wykorzystany w materiałach publikowanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przy okazji obchodów 100-lecia niepodległości.
Szczegółowy regulamin konkursu i oświadczenie uczestnika dostępne są na stronie internetowej K-PUW:
{TM}