Atos objął patronatem studia podyplomowe na UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozpoczął nabór na studia podyplomowe „Zarządzanie bazami danych Oracle, serwerami aplikacyjnymi i automatyzacją procesów produkcyjnych”. Studia organizowane są we współpracy z firmą Atos – międzynarodowym liderem w branży usług informatycznych. Po ukończeniu studiów najlepsi studenci mają szansę na zatrudnienie w firmie Atos i zwrot kosztów nauki.

Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy w Bydgoszczy zdecydował o utworzeniu nowego kierunku studiów podyplomowych, które poświęcone będą zarządzaniu bazami danych, serwerami aplikacyjnymi i automatyzacją procesów produkcyjnych. Program studiów obejmuje zagadnienia związane z systemami zarządzania automatyzacją zadań, serwerami aplikacyjnymi, serwerami z rodziny Linux i Windows. Kierunek ten skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych systemami informatycznymi, które swoją przyszłość wiążą z branżą IT. Jest on dedykowany nie tylko doświadczonym specjalistom, ale i osobom zainteresowanym rozwojem w kierunku nowoczesnych technologii – mówi Tomasz Marciniak, Prodziekan ds. nauki UTP.

Zajęcia prowadzone będą zarówno przez wykładowców UTP, jak i ekspertów-praktyków z firmy Atos – jednej z najprężniej rozwijających się firm regionu kujawsko-pomorskiego. Osoby, które zdecydują się po tych studiach rozpocząć karierę zawodową w Atos, pomyślnie przejdą okres próbny i zostaną zatrudnione na czas nieokreślony, otrzymają od firmy zwrot kosztów nauki – mówi Anna Data-Hendler, Recruitment Manager, Atos Poland Global Delivery Center.

Aplikacje na studia należy składać do 21 lutego 2018 roku w punkcie informacyjno-rekrutacyjnym UTP: al. Prof. S. Kaliskiego 7, bud. 2.4, pok. 404, telefon 52 3408328, e-mail: wtie-podyplomowe@utp.edu.pl.

Atos to międzynarodowy lider w transformacji cyfrowej, zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Będąc europejskim liderem w obszarach usług Big Data, Cybersecurity, High Performance Computing oraz Digital Workplace, Grupa oferuje usługi Cloud, zarządzania Infrastrukturą informatyczną i Danymi, oraz rozwiązania Biznesowe i Platformowe. W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu, Krakowie, Opolu i Rzeszowie pracuje ponad 5 000 osób. Grupa Atos jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Więcej informacji: pl.atos.net